Sendy von Šalina

Sendy von Šalina

Zde nebudou žádné rodokmeny, tituly nebo zkoušky. Možná bude časem zaznamenána účast na některé Vořiškiádě.

Ano, Sendy je kříženka, vořiška, malá černá fenečka. Nejpřesnější popis by byl asi papilonšiperka. Měří 36 cm, váží plus-minus osm kilogramů. Přes svou malost dokáže ohlídat zahradu (nejlépe za rozbřesku), s Ronem si hraje způsobem, že neznalí si myslí, že je trhána na několik kusů (její fistule je slyšet hodně daleko), ale když chce mít pocit jistoty, kryje si u něj záda (doslova).

26.června 2004 jsem se jela se známými podívat na výstavu psů do Brna. Při té příležitosti, protože jsem již delší dobu uvažovala o společníkovi k Ronovi…..tedy spíše společnici, jsme se jeli podívat do útulku v Brně-Bystrci. Tak k nám toho dne do smečky přibyla asi 2-3 letá fenka. Jak už naznačuje její přídomek, byla nalezena v tramvaji, a to ve vysokém stupni březosti. Týden na to porodila v útulku zdravá štěňátka, která v době, kdy jsem si Sendy brala, byla už pár dní u nových majitelů. A pokud to budou tajtrdlíci po mamince, musí svým majitelům přinést jen samou radost.

Nový domov prakticky hned přijala za svůj. Také od začátku se srdnatě zúčastňuje všech psích akcí. První v řadě byla srpnová Zbraslav 2004.

Katka, březen 2005