Letošní poslední zkoušky úspěšně za námi.

Sobota 13.10.2018 byla pro Šeri akční. Ráno jsme si přivstali a ještě za tmy vyrazili na cvičák KK Lety, kde se konaly zkoušky dle KJ Brno. Protože poslušnost má hezkou, přihlásila jsem ji na zkoušku ZOP. V této zkoušce nás bylo devět a po třech v ZPU1 a ZPU-S. Kdysi jsem s Ronem skládala i zkoušky ZOP-ZPU2, takže jsem věděla, o co jde, ale zajímavá byla zkouška ZPU-S. Na tuto zkoušku lze jít až po složení ZPU1, a i tak se poslušnost spíš přibližuje poslušnosti dle ZVV2. Dále jsou tam speciální cviky přes překážky, které používají záchranáři, a to skok daleký, vodorovný žebřík, houpačka, kladina pohyblivá, a k tomu vysílačka do 2 směrů. Pak je zde ještě vyhledávání 2 osob a rozlišování předmětu.
Ale zpět ke zkoušce. Šeri šla opět moc hezky, jen při polohách na povel „lehni“ zůstala v pololehu, i když nakonec lehla. Tím přišla o jeden bodík. Druhý ztratila při ovladatelnosti ve skupině při chůzi, kdy už nebyla na mě soustředěna. Na její omluvu musím říct, že jsme skupinovou poslušnost snad ani netrénovaly, nebo už je to hodně dlouho. Přesto s 98 body byla v kategorii ZOP nejlepší !!!  Šeri byla skutečně moc šikovná, mám z ní velkou radost. Také mám radost, že vůbec neřeší cizí prostředí. A v neposlední řadě i to, jak pracuje, i když každý den čekám její hárání.

Cestou domů jsme se odpoledne stavěly v Uhříněvsi na její první coursingové běhání. Ráda běhá za míčkem i diskem, tak jsem ani neměla obavu, že ji to nezláká. Přesto to předčilo mé očekávání. První běh byl zkušební, zda vůbec. Nadšeně běžela kratší ovál. Pak jsme musely mezi běhy povinně hodinu čekat, kdy jsem měla co dělat, abych ji udržela, když viděla „běžet“ střapec. Druhý běh už běžela klasickou dráhu. Byla dlouhá asi 600 metrů, kterou zvládla za 58 vteřin.
Protože je z toho tak nadšená a protože potřebuje trochu i kondičku, hned jsme si nechaly napsat Tréninkovou kartu a budeme chodit pravidelně. Zatím nás tam chodí 3 choďáčci … Šeri, Korin (Cash Temný onyx) a Bodie (z Talova dvora), ale určitě nás časem bude víc.

Další zkouška, tentokrát ZM, vyšla na sváteční den 28.10.2018, na výročí 100 let Československa. Počasí ale nebylo vůbec sváteční. Již od noci pršelo, takže jsme se probudili do sice mírného, ale hustého vytrvalého deště. Na cvičáku jsem zjistila, že v ZM jdeme jediní a ke všemu první. No co, aspoň to budeme mít první za sebou. Buď hned na stopě, nebo vůbec. Ale trochu jsem se mýlila.
Stopa se dělala na osení, ale díky dešti jsme za chvíli nohy měli jak kopyta. Vzhledem k tomu, že před měsícem Šeri na stopě neuvěřitelně blbla, jsme pod vedením začali intenzivně, lépe řečeno pravidelně, 2x týdně trénovat. A vyplatilo se. Sice zatím s „odřenejma ušmama“, ale je to tam! Z devíti zkouškařů jsme byly mezi pěti úspěšnými, takže jsme postoupily do dalšího kola. Na poslušnost jsme se probojovali tři, protože další dvě zdárně zdolané stopy byly FPr, tedy jen stopy. Poslušnost byla dobrá, až na náš oblíbený aportek, u kterého musí stále blbnout a stále něco nového vymýšlet. Proto poslušnost za 44 b., ale splněno a pokračujeme dál. Další dvě poslušnosti bohužel nedosáhly na limit, takže na obrany jdeme úplně sami. Tu jsme zvládly za krásných 46 b.  První jsme šly na stopy a jako poslední jsme ukončily zkouškový den, a … ŠERÍÍÍ, DALAS TO,  MÁŠ TO V KAPSEEE !!!  🙂 🙂 🙂  Jsi moje šikulka. 

Jindro, díky, i že ses musel oblékat jen kvůli ZMce. Adino, a tobě dvakrát dík za vedení a rady na stopách.

Pro letošek jsme se zkouškami skončily, ale budeme pokračovat v coursingu, který Šeri strašně baví. Tréninky jak samostatné běhy, tak v páru má splněny, takže do licenčních běhů bude běhat jen pro radost a kondičku.