Krajská výstava Staňkov

Ve středu 8.5.2019 jsme se zúčastnili Krajské výstavy ve Staňkově, která je, jak říká náš jednatel, “jediná  u nás na Chodsku”. Tak jsme se tam konečně vypravili.  Přihlásila jsem obě holky a jen se modlila, aby nešly do kruhů ve stejnou dobu. Naštěstí to dopadlo dobře a vše jsme v klidu stihli.
Byla to moje první zkušenost s malým plemenem a Hany už své výstavní předvedení zapomněla, takže to také tak trošku vypadalo, přesto získala ocenění V1, Vítěz třídy veteránů. O BOV v 5.skupině už jsme neměli vůbec šanci, protože se stále točila (sousedka měla a dávala pamlsky) a já jsem nemohla jít kvůli kolenu do kleku, abych ji trochu blokovala.
No a Šerinka, ta měla den. Protože výstava byla na letišti, kde i letadla lítala, a protože před čtyřmi dny byla na závodech coursingu, spletla si trochu výstavní kruh s přípravou na běh a podle toho i předvedení a ohodnocení vypadalo. Sice dostala od p.Václavíka, který ten den rozdával dost VD, V1, ale bez titulu. Takže příště buď před výstavou nechodit na coursing nebo po coursingu nechodit na výstavu na trávu. Holt chybami se člověk učí.
Celkově ale výstava byla moc hezká a pro choďáky velice úspěšná. Byla to vůbec historicky první výstava, kde byl chodský pes zařazen do I.skupiny a kterou také chodský pes vyhrál (tu skupinu). Historicky prvním vítězem po zařazení chodského psa do I.skupiny FCI byla Izabell z Letinské kovárny.