O Kozinův pohár – 16.ročník

Letos se Kozina konal 16. června na cvičáku ZKO Polička. Cestu od nás směr Svitavy miluji, takže další plus se vydat na závody. Tentokrát jsme se přihlásily do kategorie ZM.

ZKO Polička nás přivítala úplně úžasným cvičákem a po celou dobu akce i perfektním servisem. Přijely jsme již v pátek, aby mohla Šeri si zatrénovat obrany, prvně na cizím cvičáku a ještě ke všemu na maketách postavených od sebe tak daleko, že ani tak velký domácí cvičák nemáme.  A vyplatilo se to.

Přijelo 11 závodníků, po pěti v kategorii dle ZOP stejně jako v kategorii dle ZM, kde si závodník mohl vybrat, zda půjde na stopy nebo na obrany. My jako jediní jsme šly obrany. V nejvyšší kategorii dle ZVV1 byl letos jen jeden závodník. Posuzovat přijel pan Petr Vyčítal.

Při losováni jsme si samozřejmě vytáhly jedničku … ale má to svou výhodu, máte to rychle za sebou. Šeri se předvedla úplně perfektně, až na náš “skvělý” aportek. Ten vyšperkovala po dlouhé době úplně nejvíc. Kravila, jak mohla. Vyběhla krásně, ale tím to skončilo. Pak se zahlodala do bočnice aportu a žužlala a žužlala. Na druhý povel aport s překusy sice přinesla, ale posadila se ke mně z boku. Ohodnocení 4 body. Ostatní cviky – přivolání, ovladatelnost polohy a odložení 10-10-10-10. No, nepřetrhli byste ji?
Obrany měla za 42 bodů, ale mě se líbily. Oběhla rychle obě plachty (10), vyštěkala figuranta, ale pak se jí to asi zdálo dlouhé, tak se jen před ním pohybovala (6), ochrana psovoda, hladké a odolnost 9-8-9 za mě OK, neulítla z rukávu, ale neměla úplně plný zákus (choďačky mají malou hubinku přeci), pouštěčky super.
Celkově jsem byla moc spokojená, je to moje šikulka. Takže dopilovat aport a stopy, a jde se na zkoušku.

Ještě malý bonus na konec … na prvních dvou místech v kategorii ZM se umístili zástupci CHS z Malého údolí

Co mě ale hodně mrzí a je obrovská škoda je velice malá účast na našem chodském speciálu ve sportovní kynologii, který je pořádán pod hlavičkou klubu (KPCHP) již 16 let. Přitom na facebooku se každou chvíli někdo chlubí o vykonaných zkouškách. Lidi, proč nepřijedete?! To se týká i majitelů našeho krásného plemene, kteří se teprve na zkoušku chystají nebo si jen tak cvičí pro radost. Vše je zde na pohodu, a pokud přijedete den předem, můžete se dovědět i plno rad z výcviku, ale hlavně je to přijemné posezení s lidmi se společným zájmem.

Tabulka s výsledky bude ve zpravodaji, tak jen stručně.
kategorie A:
Gabriela Říhová – Drake Francis Choďák – 59 b.
Karel Vild – Gretchen Gaviro – 57 b.
Martina Mrňová – Audrey Aurinko – 53 b.
Josef Cafourek – Emenike Manu Choďák – 33 b.
Lenka Zemánková – Robbie Bryvilsár – 24 b.

kategorie B:
Lucie Kalašová – Andy z Malého údolí – 88 b.
Katka Mohapelová – Mon Cherri z Malého údolí – 86 b.
Lenka Kovářová – Merida Vigilo – 82 b.
Petr Oliverius – Cindy od Motyčínské skály – 76 b.
Miroslav Kryl – Zia Krosandra – 52 b.

kategorie C:
Lenka Galová – Baddy Fabaro Silesia – 273 b.

Všem moc gratuluji a těším se příští rok.

fotogalerie